همه چیز در مورد موی سر و شامپوی مناسب

در حال حاضر شامپوهايي محتوي عصاره گياهان و يا مواد شيميايي خاص وارد بازار شده است كه حتما شما نيز نمونه‌هاي آن را ديده‌ايد. آيا مي‌دانيد هر يك از اين عصاره‌ها چه اثري بر پوست‌سر و موهاي شما مي‌گذارند؟

* شامپوهاي حاوي عصاره گل‌گندم: موهاي جوگندمي (سفيد و مشكي) و يا موهايي كه دكلره (مش) شده‌اند، نياز به مراقبتي ويژه دارند. عصاره گل‌گندم شادابي، درخشندگي و بازتاب نقره‌اي را براي موهاي شما به ارمغان مي‌آورد و از ايجاد ته‌رنگ زرد در اين نوع موها جلوگيري مي‌كند.‌‌


* شامپوهاي حاوي عصاره گل‌بابونه: گل‌بابونه به علت خاصيت رنگي خود موجب بازتاب طلايي رنگ و درخشش موهاي طلايي و قهوه‌اي روشن مي‌شود.


* شامپوهاي حاوي عصاره حنا: موهايي كه به رنگ شرابي و يا خرمايي درمي‌آيند، پس از مدتي به قرمزي مي‌زنند. براي اينكه رنگ شرابي موهاي شما كاملا حفظ شود و درخشش و زيبايي داشته باشد، از عصاره حنا استفاده كنيد.


* شامپوهاي حاوي عصاره گياه سدر: در اثر ترشح بيش از حد چربي در پوست‌سر، موها چرب و سنگين مي‌‌شوند. عصاره سدر، اثر پاك‌كنندگي دارد و ميزان ترشح چربي را تنظيم مي‌كند. شامپوهاي حاوي عصاره سدر با كاهش چربي اضافي پوست، خارش سر را از بين برده و موجب پرپشت‌ شدن و شفافيت موها مي‌شود.


* شامپوهاي حاوي عصاره رزماري: عوامل محيطي مانند آلودگي هوا، شانه زدن خشن، پوش و استفاده زياد از سشوار... سبب خشكي و شكنندگي موها مي‌شوند. براي مقابله با اين عوامل، استفاده از شامپوهاي حاوي عصاره رزماري كه حاوي مواد پاك كننده ملايم است، توصيه مي‌شود.


* شامپوهاي حاوي عصاره گياه گزنه: عصاره اين گياه ترشح غدد سبابه را تنظيم كرده و چرب شدن ريشه مو را به تاخير مي‌‌اندازد.


* شامپوهاي حاوي عصاره گل لادن: اين عصاره برطرف كننده شوره‌هاي ريز و پوسته‌هاي سر بوده و به موها شادابي و سلامت مي‌بخشد.


* شامپوهاي حاوي روغن خز:  روغن خز علاوه بر دارا بودن خاصيت نرم‌كنندگي كوتيكول مو، خاصيت تغذيه‌كنندگي نيز داشته، نرمي و درخشندگي خاصي به موها مي‌بخشد. همچنين ضدموخوره بوده و از گره خوردن موها جلوگيري مي‌كند.


* شامپوهاي حاوي عصاره انار: عصاره انار به دليل دارا بودن خاصيت ثابت كنندگي مستقيم رنگ روي كراتين مو، درخشندگي موهاي رنگ شده را افزايش مي‌دهد. همچنين تغذيه كننده، محافظت كننده، ترميم و مرطوب كننده است.


* شامپوهاي حاوي شير بادام: اين نوع شامپوها داراي خواص حجم‌دهندگي هستند و به موهاي پژمرده ، شادابي مي‌بخشند.


* شامپوهاي حاوي شير جوي صحرايي: شير جوي صحرايي علاوه بر نرم كردن مو، ضدگره خوردگي، ضدالكتريسته ساكن و حجم دهنده‌است.


* شامپوهاي حاوي عصاره گل صدتوماني: اين عصاره التيام‌بخش پوست‌هاي سر‌‌آسيب‌‌ديده بر اثر محصولات نامناسب آرايشي بهداشتي، آلودگي هوا و استرس است. اين نوع شامپوها از رشد قارچ پيتروسپروم (عامل مولد شوره) جلوگيري مي‌كنند.


* شامپوهاي حاوي عصاره گل‌هميشه‌بهار: اين نوع شامپوها التيام‌بخش، نرم‌كننده و محافظت‌كننده پوست‌اند و براي كودكان و نوزدان بسيار مناسب مي باشند.


* شامپوهاي حاوي عصاره ميوه نخل بومي آمريكاي جنوبي: اين عصاره توليد چربي در پوست سر را مستقيما و از طريق تنظيم غدد چربي كاهش مي‌دهد.


* شامپو حاوي عصاره سير: سير داراي تركيبات گوگردي است كه خاصيت ضدعفوني كننده، ميكروب‌كشي و جرم‌كشي به اين گياه مي‌دهد. سير حاوي مواد معدني از قبيل كلسيم، سديم، پتاسيم و آهن و سرشار از ويتامين AA، 1B، 2B و C است.  به همين دليل است كه به عنوان يك آنتي‌اكسيدان نيز مي‌تواند، عمل كند و سبب افزايش جريان خون در مويرگ‌هاي سطح پوست و مو مي‌شود. سير همچنين از ريزش مو و‌ آسيب‌ به پوست جلوگيري مي‌كند. افزايش فشارخون در سطح پوست موجب افزايش رشد مو و ضخيم شدن موها مي‌شود. سير يكي از عوامل افزايش فشارخون در سطح پوست و مو است


* شامپوهاي حاوي اسيد سالسيليك: اين ماده براي درمان سريع شوره‌هاي چسبنده و مقاوم بسيار موثر است.


* شامپوهاي حاوي خاك‌رس سفيد: اين ماده چربي اضافي مو را به آرامي جذب مي‌كند.


* شامپوهاي حاوي كريتول: اين ماده پوسته‌ريزي را كاهش داده و خارش و قرمزي را التيام مي‌بخشد.


* شامپوهاي حاوي داروي كلوتريمازول: اين ماده براي موهايي كه داراي شوره خشك و مقاوم است، مناسب و يك ماده ضدشوره قوي است..


با افزايش سن، موها هم مانند پوست و ساير اعضاي بدن دچار تغيير و تحول مي‌شوند. عوامل خارجي مانند نور خورشيد، آلودگي هوا، فر زدن و رنگ كردن موها، برس كشيدن مداوم و ... موها را آسيب‌پذير مي‌كنند و سبب پيري زودرس آنها مي‌‌شوند. حفاظت و نگهداري از مو براي حفظ شادابي و جواني آن امري ضروري است.‌ 

موهای من پر از موخوره است؟
- از شامپوی سیر استفاده کنید. این شامپو پیاز مو را تحریک نموده و رشد موها را تقویت می کند و از ریزش آن نیز جلوگیری می نماید .

همچنین ضد موخوره بوده و مانع پوسته پوسته شدن می شود و بوی سیر نیز بلافاصله پس از شستشو از بین می رود .
- در ضمن اگر به بوی سیر حساس هستید می توانید از شامپو سیر بدون بو استفاده نمائید . با خیال راحت از این شامپو استفاده کنید و مطمئن باشید تمام خواص شامپو سیر در آن وجود دارد .
- همچنین نرم کننده سیر نیز کمک شایانی به جذب خواص سیر نموده و به مو ، قوت ، حجم و شفافیت بخشیده و شانه زدن را آسان و لذت بخش می نماید .

آیا از چربی اضافه پوست سر خود ناراضی هستید ؟
- مصرف شامپو فلفل باعث کاهش چربی پوست سر میشود و موها را خوش حالت و با طراوت میکند .
نرم کننده فلفل نیز با ایجاد لایه ای محافظ ، باعث شفافیت و آسان شانه زدن موها می گردد .
به خاطر رنگ کردن ، نرمی ، لطافت و درخشندگی موهایم را از دست داده ام . از چه شامپویی استفاده کنم تا این مشکل رفع شود ؟
درمان موهای رنگ شده با شامپو جینسینگ قابل حل است . این شامپو به ترمیم ساقه مو کمک می کند و همچنین از روند سفید شدن آن جلوگیری می نماید .
نرم کننده جینسینگ نیز تغذیه و ترمیم کننده ساقه مو است که پس از مصرف آن ، مو ، نرم و لطیف و درخشان خواهد شد .

موهای من خشک و زبر و وزشده از چه شامپو و نرم کننده ای استفاده کنم ؟
شما می توانید از شامپوی نارگیل که تغذیه کننده ، ترمیم کننده و مرطوب کننده ای قوی است و موجب نرمی و لطافت موها میگردد استفاده کنید . همچنین نرم کننده نارگیل با ترمیم قسمتهای آسیب دیده و آبرسانی قوی موها را درخشان و خوش حالت می نماید .

موهای من هیچ مشکلی ندارد . آیا باید از شامپوی خاصی استفاده کنم؟
شک نکنید . اگر موهای شما نرمال است. پسسعی نکنید با یک شامپوی نامناسب آن را خراب کنید. شما می توانید از شامپو پروتئینه گندم استفاده کنید . این شامپو سرشار از پروتئین های هیدرولیز شده گندم است که موجب نرمی وشفافیت موها می گردد .

همچنین نرم کننده این گیاه ، موها را براق تر و حجیم تر نموده و شانه زدن را آسان می نماید .

آیا موهای شما زبر و خشن و خشک شده است؟
شامپوی آووکادو موهای خشک و شکننده را استحکام می بخشد و نرمی و لطافت را به آن بازمیگرداند .
همچنین نرم کننده آووکادو باعث تغذیه و رفع خشکی مو شده و موجب درخشش ، نرمی و لطافت آن می شود .

آیا مایلید شامپو و نرم کننده را همراه با هم استفده نمائید؟
شامپو های زیادی با مارکهای مختلف در بازار موجود است که این دو را با هم دارند و اصلاحا به آنها شامپوهای ۲*۱زگفته می شود و راه حل مناسبی برای خواسته شماست . این شامپو در عین پاک کنندگی ، دارای نرم کننده مناسب نیز می باشد و از ساقه مو محافظت می کند .
شامپو ۱*۳ نیز علاوه بر پاک کنندگی و نرم کنندگی ، مزیت دیگری نیز دارد و آن خاصیت ضد شوره بودن آن است.

آیا خواهان شستشوی روزانه ومکرر هستید؟
شامپوی ویتامین E شامپوی بسیار ملایم است که حاوی ویتامین E و عصاره حنا و بابونه می باشد و برای مصرف روزانه ، بدون آسیب رساندن به مو مناسب می باشد . همچنین نرم کننده آن ، سرشار از ویتامین E می باشد و باعث ترمیم مو می گردد و لختی خاصی به آن می دهد.

آیا پوست سر شما حساس و تحریک پذیر است؟
مطمئن باشید یک شامپوی نا مناسب به پوست و موی شما آسیب می رساند . شامپو آلوورا ، بسیار ملایم و آرامبخش است . گیاه آلوورا رطوبت رسان قوی به موها می باشد . این شامپو به موها حجم می دهد و لطافت و درخشندگی را به آن باز می گرداند .
همچنین برای پوستهایی که در اثر رنگ ، فرئ دکلره حساس شده اند بسیار مناسب است . نرم کننده آلوورا نیز بسیار التیام بخش و آرامش دهنده است و موها را درخشان ، مرطوب وخوش حالت می نماید.

شامپوی کدام کارخانه ایرانی را مصرف کنیم ؟

لازم به ذکر است اکثر فرمولهای شامپو ها شبیه به هم است و تنها تفاوت در نوع رنگ و بوی شامپو می باشد . اما نکات مهمتری هم وجود دارد که باید به آن دقت شود که شامل : تاریخ تولید تاریخ انقضاء داشتن پروانه بهره برداری و همچنین مجوز از وزارت بهداشت است. 

انواع شامپو


شامپو فلفل

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۸۷ساعت 10:19  توسط موسی نائئینی   | 

آرشیو پیوندهای روزانه

نوشته های پیشین
مرداد ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
خرداد ۱۳۹۰
اردیبهشت ۱۳۹۰
فروردین ۱۳۹۰
دی ۱۳۸۹
آذر ۱۳۸۹
آبان ۱۳۸۹
مهر ۱۳۸۹
شهریور ۱۳۸۹
مرداد ۱۳۸۹
تیر ۱۳۸۹
آبان ۱۳۸۸
مرداد ۱۳۸۸
خرداد ۱۳۸۸
اردیبهشت ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۷
شهریور ۱۳۸۷

آرشیو موضوعی
لوازم آرایش
جواهرات
لوازم بهداشتی
سنگهای قیمتی

پیوندها
فروشگاه اینترنتی تزئینات
فروشگاه اینترنتی جواهرات
فروشگاه اینترنتی کتاب
فروشگاه اینترنتی آرایشی
فروشگاه اینتر نتی بهداشتی
فروشگاه اینترنتی دیجیتال
فروشگاه اینترنتی cd & dvd
فروشگاه اینترنتی اسباب بازی
فروشگاه اینترنتی پوشاک
آشپزی
ایران اکتور
فروشگاه مجازی ایفه
نمایشگاه مجازی ایران
اطلاعات فروشندگان ایران
بیوگرافی هنرمندان ایران
همه چیز از همه جا
یه انتظار شیرین
:::... کیان ...:::
خرید کالا زیر قیمت بازار
پوشاک

  RSS 

POWERED BY
BLOGFA.COM